شب های تهران زیباتر می شود

Written by: admin2 Date of published: . Posted in تازه های روز

شب های تهران زیباتر می شود. نورپردازی رفیوژ میانی بلوار کشاورز شب گذشته همزمان با فرا رسیدن ایام میلاد امام حسن مجتبی(ع) و با حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران، مدیر عامل و جمعی از مدیران سازمان زیباسازی شهرتهران افتتاح شد.
خیابان-کشاورز-نورپردازی-تهران-بلوار

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، “عبداللهی” معاون خدمات شهری شهرداری تهران، با بیان اینکه فعالیت های گسترده ای درحوزه نورپردازی با ابعاد مختلف در شهر تهران توسط سازمان زیباسازی صورت گرفته است، گفت: بحث نورپردازی موضوع جدیدی است که در شهر تهران و کشور به آن توجه خاصی شده است و در حال حاضر دانشگاه تهران در رشته نورپردازی به عنوان یکی از رشته های تحصیلی دانشجو می پذیرد. در گذشته شرکت هایی که  کار مهندسی پروژه های برقی را در انجام می دادند، در حوزه نورپردازی هم دخالت می کردند اما خوشبختانه اکنون آموزش این رشته در دانشگاه تهران و دیگر مراکزعلمی آغاز شده است.

وی با تاکید بر این که ما باید زندگی شب و زیبایی شب را به شهر تهران برگردانیم، افزود: زیبایی شب به نورپردازی شب وابسته و برای رسیدن به این هدف، پروژه های متعددی در دستور کار قرار گرفته است. در حدود 300 بنا شناسایی شده، نورپردازی مساجد مختلف در دست تهیه و اجرا است، بسیاری از خیابان ها مانند خیابان ولیعصر(عج)  از میدان تجریش تا پارک وی نورپردازی شده، نورپردازی پارک وی تا میدان راه آهن نیزدر چهار فاز اجرا می شود، همچنین نورپردازی خیابان میرداماد، ساختمان های مهم، بناهای تاریخی و شناخته شده شهر تهران نیز در دستور کار قرار گرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه امسال به عنوان سال جهانی نور نام گذاری شده و باید فعالیت های گسترده ای را در زمینه نورپردازی انجام دهیم، اضافه کرد: سازمان زیباسازی شهر تهران در خصوص توجه به روشنایی، نورپردازی و آذین بندی شهر توجه بسیار خوبی کرده. ساختمان ها در زمان صدور پروانه یا پایان کار باید در این زمینه کار کرده باشند که این فعالیت یا پایه گذاری توسط سازمان زیباسازی شهر تهران صورت گرفته پیگیری شد و کار به جایی رسید که در حال حاضر یکی از اتفاقاتی که در ساختمان سازی های جدید صورت می گیرد نورپردازی نمای ساختمان ها است .

گفتنی است، با توجه به بافت درختان بلوارکشاورز ، چراغ ها و نحوی قرارگیری آن برای هر کدام از درختان به شکل خاص و جداگانه ای طراحی شد و برای هر درخت به نسبت حجم و مقدار شاخ و برگ درخت ، از بین یک تا سه چراغ در نظر گرفته شد که به نسبت تاج و تنه درخت فاصله چراغ و زاویه تابش نور هر درخت متفاوت است.

چراغ های استفاده شده در این پروژه شیشه های کاملا ضد ضربه و ضد آب، ضد خش و ضد ضربه ، ضد سرقت و قابل هولوگرام شدن در طیف رنگ های مختلف است. در این پروژه  حدود 8000 ساعت نیروی انسانی و در حدود 3640 ساعت کار تامین کالا، طراحی و برداشت نقشه، صرف شده است.

در راستای فعالیت های سازمان زیباسازی شهر تهران پروژ های ویژه ای در حوزه نورپردازی چه در بافت تاریخی و چه در بحث روشنایی معابرمانند؛ خیابان ولیعصر(عج) از راه آهن تا پارک وی، محور انقلاب تا آزادی، پل فجر، پل پارک وی و تعدادی از پل هایی که مزین به نام شهدا و سرداران هشت سال دفاع مقدس هستند، درحال اجرا می باشد.

در پایان مراسم نورپردازی رفیوژ میانی بلوار کشاورز افتتاح شد.

————————————————————————

منبع: سازمان زیباسازی شهر تهران

گردآوری: گروه صنعتی ویلاپارک

تولید کننده و فروشنده مبلمان ویلایی و مبلمان شهری

 ————————————————————————

برچسب ها:

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید