ایده هایی برای طراحی روف گاردن

Written by: admin2 Date of published: . Posted in Uncategorized

ایده هایی برای روف گاردن, مدل روف گاردن

روف گاردن که در زبان فارسی به آن «بام باغ» گفته می شود مجموعه ای از عملیات ایجاد فضای سبز بر روی پشت بام ساختمان ها است. در حقیقت بام باغ، تکنولوژی مدرنیست که سقفی سبز را به وجود می آورد. امروزه بسیاری از ساختمان های بزرگ و مدرن، به دنبال خلق یک باغ کوچک بر روی بامشان هستند.

ایجاد روف گاردن، راهی است جهت رجوع به طبیعت در زندگی شهری؛ چرا که با توجه به پیشرفت شهرنشینی و به با حضور برج ها و ساختمان های بلند، فضاهای قابل دسترس برای محوطه سازی روز به روز، رو به کاهش می رود و نیاز به ساخت این فضاها تحت عنوان روف گاردن در فضاهای اندک و شهرهای صنعتی و پررفت وآمدی مانند تهران بیش از گذشته احساس می شود.

روف گاردن ها مزیت های متعددی دارند که از مهم ترین آنها می توان به پاکسازی هوای اطراف، به ویژه محوطه داخلی ساختمان اشاره کرد. علاوه بر آن، بام باغ ها کمک شایانی به تغییر چهره یکنواخت شهر می کنند و چشم اندازی زیبا به وجود می آورند.

مدل روف گاردن شیک, روف گاردن چیست

برای طراحی روف گاردن از پوشش گیاهی استفاده می شود و شما می توانید با ایجاد بام سبز در ساختمان های آپارتمانی ساعاتی از اوقات فراغت خود را با حسی متفاوت در این قسمت از منزل بگذرانید.
برای طراحی باغ بام یا روف گاردن می توانید چند عدد گلدان را روی پشت بام قرار دهید سپس باغچه هایی پر از بوته و گل های رنگارنگ را در فضای روف گاردن ایجاد نمایید همچنین برای جذابیت بیشتر در فضای بام سبز می توانید از آلاچیق و آبنما و آبشار زیبا و گلدان های دیواری و مبلمان و میز ناهار خوری و باربیکیو و … استفاده نمایید.
اغلب افراد تصور می کنند محل اجرای طرح روف گاردن روی بام ساختمان ها است در صورتی که در لابی ساختمان و پاسیو و تراس نیز بام سبز اجراء می شود.

طرح روف گاردن

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید